Wakacje z GOKiem dobiegły końca

W tym roku Gminny Ośrodek Kultury w Orli wspólnie z Gminną Biblioteką Publiczną w Orli, zapewnił wszystkich chętnym dzieciom z terenu gminy moc atrakcji podczas dwóch tygodni letniego odpoczynku.
Za nami już pierwsze spotkania, gry, zabawy i wspólne wyjazdy na wycieczki.

W pierwszym dniu dzieci miały możliwość pokazać swoje umiejętności plastyczne tworząc wspólny wakacyjno-letni obrazek.

We wtorek zaplanowany był wyjazd do Parku Morza Lądy Oceany w Dorożkach ale z powodu niekorzystnej pogody dzieci odwiedziły Muzeum w Bielsku Podlaskim. Własnoręcznie malowały piękne kuchenne makatki.

Kolejny dzień był nieco cieplejszy i bez deszczu, więc wykorzystaliśmy go na wyjazd do Skansenu Architektury Drewnianej Ludności Ruskiej Podlasia w Białowieży. Dzieci zapoznały się z ciekawą historią wiatraków i całego skansenu opowiedzianą przez pomysłodawcę i założyciela profesora Anatolija Odzijewicza.

Wakacji ciąg dalszy.

W czwartek (23 lipca) wyruszyliśmy z wizytą do Straży Granicznej w Dubiczach Cerkiewnych i na przejście graniczne w Połowcach.
Pod eskortą funkcjonariuszy SG pojechaliśmy nad zalew Bachmaty, gdzie dzieci miały okazję zobaczyć samochody i sprzęt, jakim posługuje się Straż Graniczna. Natomiast na przejściu granicznym w Połowcach zapoznały się z pracą funkcjonariuszy SG w Czeremsze.

Koniec pierwszego tygodnia wakacji z GOK w Orli - to Park Miniatur Zabytków Podlasia. W Parku widzieliśmy charakterystyczną dla regionu kolorową architekturę drewnianą, obiekty sakralne, pałace oraz  rekonstrukcje nieistniejących już budowli. Miniatury zostały wykonane w skali 1:25.W drugim tygodniu słonecznych wakacji, na dzieci z Gminy Orla czekało sporo atrakcji: wyjazd do Parków: Wodnego w Hajnówce i Linowego w Doktorcach, animacje na orlańskim placu zabaw oraz wizyta w pełnej tajemnic Chatce Baby Jagi w Orzeszkowie. Swoje spotkanie z GOKiem dzieci zakończyły w piątek 31 lipca br. pod czujnym okiem służb mundurowych, gasząc symbolicznie wakacyjne gokowskie ognisko. Nasze Wakacje były, choć nie co dzień słoneczne to jednak bardzo udane i na długo zostaną w pamięci. Szczególne słowa podziękowania organizatorzy kierują do Wójta Gminy Orla za pomoc w organizacji zajęć. Dziękują także cierpliwym kierowcom za szczęśliwe wyjazdy i powroty, służbom mundurowym PSG w Dubiczach Cerkiewnych i Czeremsze oraz KPP w Bielsku Podlaskim i OSP ORLA za pouczające spotkania, zaś rodzicom i dziadkom za zaufanie i pozostawienie swoich pociech pod opieką GOK.


Do zobaczenia za rok!!!Created by raptorf22